Strona głównaFinanseJak wybrać księgowość dla firmy?
Jak wybrać księgowość dla firmy?

Jak wybrać księgowość dla firmy?

Rzadko zastanawiamy się nad niektórymi wyborami, a mogą mieć one ogromne znaczenie dla naszej firmy. Świetnym przykładem jest właśnie księgowość. Jest to raczej nieunikniony element funkcjonowania firmy i nie myślimy o korzyściach, jakie może przynieść dla firmy profesjonalny, doświadczony księgowy. Dzięki poprawnie prowadzonej księgowości prawidłowo obliczone zostaną zobowiązania podatkowe. Rolą księgowości jest także współpraca z instytucjami zewnętrznymi: Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy i GUS’em. Decydując się na korzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego mamy pewność, że wyeliminujemy ryzyko błędu w rozliczeniach z organami państwa, a także, że dokumentacja księgowa będzie prowadzona prawidłowo.

Sprawdź doświadczenie biura rachunkowego

Szerokie doświadczenie biura rachunkowego jest równie ważne jak wiedza merytoryczna. Dlatego przed wyborem biura rachunkowego należy sprawdzić kiedy powstało i jak długo istnieje na rynku. Długoletnie funkcjonowanie firmy gwarantuje, że jej pracownicy znają zmieniające się zasady, dotyczące prawa księgowego, a także że posiadają doskonałą orientację na rynku. Biuro Tax-Lex może pochwalić się nie tylko wysokimi kompetencjami, lecz również solidną wiedzą z zakresu prawa. Oddanie obsługi księgowej w ręce profesjonalnego biura rachunkowego pozwoli ci w pełni skoncentrować się na prowadzeniu firmy oraz na planowaniu działań marketingowych. Wsparcie profesjonalistów zaoszczędzi twój cenny czas, który musiałbyś spędzić na dokształcaniu się i śledzeniu ciągle zmieniających się przepisów podatkowych. Doświadczony księgowy podejmie wszelkie działania, aby wciąż zmieniające się przepisy działały na twoją korzyść. Profesjonalne biuro rachunkowe bierze na siebie całą odpowiedzialność za prowadzenie księgowości twojej firmy.

Wszechstronność oferowanych usług

Przy wyborze księgowości w firmie ważne jest, aby można było zlecić mu wszystkie czynności księgowo-rachunkowe. Dzięki temu nie trzeba szukać pomocy u innych podmiotów, a biuro rachunkowe, mając wgląd do pełnej księgowości, będzie w stanie należycie prowadzić finanse twojej firmy. Nasza kancelaria rachunkowo-prawna oferuje m.in.:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych,
  • sporządzanie listy płac,
  • wystawianie deklaracji ZUS, PIT, CIT,
  • prowadzenie ksiąg przychodów oraz rozchodów,
  • prowadzenie rejestrów VAT zakupu i sprzedaży.

Indywidualne podejście do Klienta i opinie o biurze

Ważnym elementem przy wyborze księgowości jest indywidualne podejście do Klienta, pozwalające dostosować się do jego potrzeb. Nasza kancelaria rachunkowo-prawna dopasuje się do Państwa rozkładu dnia oraz harmonogramu zawodowych obowiązków. Dostarczanie czy odbieranie dokumentacji nie stanowi dla nas problemu. Jesteśmy w pełni do Państwa dyspozycji.
Najlepszym kryterium przy ocenie biura rachunkowego jest sprawdzenie opinii jego klientów. Tax-Lex może poszczycić się szerokim gronem zadowolonych klientów, korzystających z naszych usług.

Autor: Opublikowano: 25 października, 2022Kategoria: Finanse