Strona głównaTurystykaEkologiczne torby bawełniane
Ekologiczne torby bawełniane

Ekologiczne torby bawełniane

Nasza świadomość dotycząca ekologii jest coraz większa i dlatego, mając na uwadze dobro naszej planety, stopniowo zmniejszamy w codziennym życiu ilość niepotrzebnego plastiku. Popularne do niedawna foliowe reklamówki często zaraz po rozpakowaniu zakupów lądują w koszu, a następnie na wysypiskach śmieci. Recykling nie jest nadal wystarczająco wydajny, aby ponownie go wykorzystać, a czas rozkładu sztucznego plastiku jest zbyt długi, aby nie pozostawało to bez znaczenia dla ekologii. Takie plastikowe torebki to jednak nie tylko cios dla ekologii, ale jednorazówki są zwyczajnie nieestetyczne i nietrwałe. Rozwiązaniem są torebki wykonane z bawełny. Są nie tylko ekologiczne, ale też ładne i trwałe. W przeciwieństwie do toreb foliowych, te wykonane z bawełny są wielokrotnego użytku, ponieważ nawet jeśli się pobrudzą, można je wyprać. Należy tylko pamiętać, aby temperatura prania nie była zbyt wysoka, ponieważ może to spowodować uszkodzenie nadruku na torbie. Po wysuszeniu i wyprasowaniu, torba bawełniana jest jak nowa i gotowa do ponownego użycia i będzie służyła jeszcze wiele miesięcy, a może nawet lat. Jeśli natomiast zdecydujemy się ją po pewnym czasie wyrzucić, bawełna rozkłada się szybko, co nie naraża naszej planety na szkodę. Widzimy już wyraźnie, że bawełniane torby bezdyskusyjnie są ekologiczne.

Personalizowane torby bawełniane

Niezaprzeczalną zaletą bawełnianych toreb bawełnianych jest ich wygląd. W przeciwieństwie to plastikowych reklamówek, torebki bawełniane są estetyczne. Bawełniane ekologiczne torby możemy kupić w różnych kolorach i z różnymi nadrukami. Wybór wśród wzorów jest praktycznie nieograniczony. Nawet wśród gotowych już wyprodukowanych toreb, istnieje niezliczona ilość wzorów. Możemy kupić taką ekologiczną bawełnianą torbę jako pamiątkę z wycieczki do jakiegoś miasta czy regionu. Jest to także bardzo dobry pomysł na prezent dla kogoś bliskiego. Poza tym jest to prezent uniwersalny, ponieważ przyda się i dla dziecka jak i dla osoby starszej. Takie torby są nie tylko ładne, ale i praktyczne. Warto jest mieć kilka toreb, ponieważ nie zawsze mamy ze sobą dany plecak czy torebkę. Cena bawełnianych toreb nie jest wysoka, więc możemy pozwolić sobie na kilka egzemplarzy – do plecaka, torebki, kurtki czy samochodu.
Personalizacja torebki bawełnianej to również dobry pomysł jako firmowy gadżet. Pracodawca w ramach prezentu dla swoich pracowników może obdarować pracowników torbą z logiem firmy, a ci używając ich, np. robiąc zakupy, będą reklamować wizerunek firmy.

Modny design ekologicznych toreb bawełnianych

Bawełniane torby są modne nie tylko dlatego, że są ekologiczne, a przecież sam ten fakt jest w zgodzie z trendami, ale ich wygląd jest bardzo estetyczny. Każdy może wybrać coś dla siebie i dopasować kolor i nadruk pasujący do swojego image’u. Zdecydowanie lepiej będziemy wyglądać robiąc zakupy, czy spacerując z psem, posiadając modną bawełnianą torbę, zamiast sfatygowanej, porozciąganej foliowej sklepowej reklamówki. Kolejną zaletą torebek bawełnianych jest fakt, że są one dużo bardziej wytrzymałe i mogą pomieścić dużo więcej, również cięższych produktów. Bawełna jest wytrzymałym materiałem, a długość rączek torebki pozwala na trzymanie jej na ramieniu, przez co problem z nieporęcznym trzymaniem plastikowych rączek, wrzynających się w dłonie, zwyczajnie znika. Taka bawełniana, kolorowa torebka dobrze wygląda także na plaży oraz innych miejscach.

Szukasz wytrzymałej torby bawełnianej? Warto w takim przypadku przyjrzeć się ofercie Glinianej Kury – zwłaszcza ich torbom (bawełnianym i płóciennym) z polskimi wzorami!

Autor: Opublikowano: 18 stycznia, 2023Kategoria: Turystyka