Strona głównaWystrój wnętrzDrewniana kanapa, którą zmienisz w pełnowymiarowe łóżko jednym pociągnięciem ręki
Drewniana kanapa, którą zmienisz w pełnowymiarowe łóżko jednym pociągnięciem ręki

Drewniana kanapa, którą zmienisz w pełnowymiarowe łóżko jednym pociągnięciem ręki

Choć jeszcze kilka lat temu rozkładana sofa była niedoceniana, dziś jest funkcjonalna, estetyczna i wygodna zarówno w stanie złożonym, jak i rozłożonym. Nowoczesne rozwiązania charakteryzują się wysoką wydajnością konstrukcji i tapicerki dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Obecnie jednym z najbardziej popularnych materiałów staje się drewno. Różnorodność gatunków drewna, jego faktura kolor i wykończenie sprawia, że drewniana rozkładana kanapa pasuje do każdego pomieszczenia.

Różne modele wykończenia dodają każdemu pomieszczeniu odrobinę stylu i zapewniają komfort i relaks. Rozkładana sofa 2-osobowa z wąskimi i delikatnymi podłokietnikami doskonale sprawdzi się jako rozwiązanie oszczędzające miejsce w małych sypialniach. Cięższe, bardziej masywne wykończenie idealnie pasować będzie do dużych salonów.

Wielofunkcyjna kanapa rozkładana

Nieważne czy służą one głownie jako miejsca siedzące do spędzania czasu razem z rodziną i przyjaciółmi i zamieniają się w łóżko tylko w przypadku niespodziewanego noclegu, czy też są podstawowym łóżkiem, na którym regenerujemy się po wyczerpującej pracy. W zależności od jej przeznaczenia do każdej drewnianej kanapy możemy wybrać szeroką gamę materaców – od standardowych materacy piankowych przez klasę wyższą z wysokoplastycznym wypełnieniem, kończąc na klasie premium z termoplastyczną pianką Visco idealnie przybierającą kształt sylwetki.

Mniejsze rozkładane drewniane łózko, które po rozłożeniu ma pełnowymiarowy materac, to idealny model dla tych, którzy muszą spać sami i chcą mieć trochę dodatkowej przestrzeni dla większego komfortu w nocy. Taki model jest szczególnie odpowiedni dla tych, którzy mają tendencję do zbytniego poruszania się. Wybierając większy materac w królewskim rozmiarze zapewnimy sobie komfortową przestrzeń dla dwóch dorosłych osób.

Wygodna kanapa do spania

Świetny projekt drewnianej kanapy umożliwia podwojenie miejsca do spania. Szerokość materaca w stanie złożonym wynosi od 60 do 80 cm. Dodatkowa wysuwana skrzynia pozwoli na przechowanie pościeli oszczędzając miejsce w szafach mając wszystko pod ręką. Wykorzystując rozkładaną kanapę w pokoju dziennym nie musimy martwić się o utrzymanie jej w czystości. Jeżeli przypadkowo zdarzy nam się ubrudzić ją jedzeniem czy napojami, pokrowce z materaca posiadają suwak i bardzo łatwo można je zdjąć do prania. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie kupując drugi komplet pokrowców w innym kolorze błyskawicznie odmienimy nasze lóżko.

Zastosowanie nowoczesnych mechanizmów sprawia, że składanie i rozkładanie kanapy jest dziecinnie proste, więc z tego powodu nadaje się idealnie dla dziecka, które możemy uczyć samodzielności i utrzymania porządku we własnym pokoju. Również osoby starsze, często schorowane, nie muszą się martwić o swój kręgosłup. Wyciągany stelaż nie wymaga podnoszenia dużych ciężarów, dlatego łóżka te nadają się również do mieszkań seniorów.

Autor: Opublikowano: 16 stycznia, 2023Kategoria: Wystrój wnętrz