Strona głównaEdukacja5 korzyści ze szkoleń dla nauczycieli
5 korzyści ze szkoleń dla nauczycieli

5 korzyści ze szkoleń dla nauczycieli

Każdy nauczyciel, aby doskonalić się w swym zawodzie, powinien również szkolić się samemu. Jak w każdym zawodzie, tak i w oświacie, kluczem do sukcesu jest rozwój umiejętności. Pedagog ma duży wachlarz ofert do wyboru, od kursów po studia podyplomowe. My skupimy się na przedstawieniu 5 zaletach, jakie dają nauczycielom szkolenia, zwłaszcza on-line.

1. Dostępność

Głównym problemem w wyborze szkolenia jest jego dostępność. Jeżeli uda nam się znaleźć w ofercie interesujący nas temat, często nie pasują nam terminy, zwłaszcza jeżeli musimy je zgrać z innymi uczestnikami zajęć. Problematyczna często jest również lokalizacja. Ile to razy okazało się, że miejsce szkolenia oddalone jest o dziesiątki kilometrów i nie zawsze możemy sobie pozwolić na dojazdy. Dzięki szkoleniom on-line problem terminu i lokalizacji znika. Obecnie każdy ma w domu urządzenie, dzięki któremu może podłączyć się do Internetu o każdej porze i z każdego miejsca w domu, wygodnej kanapy lub innego cichego miejsca do pracy.

2. Własne tempo pracy

Jeśli kiedykolwiek brałeś udział w szkoleniu grupowym, to często narzekałeś, że było albo za szybkie albo wręcz przeciwnie, za wolne. Każdy z nas ma inne tempo przyswajania wiedzy. Dzięki szkoleniu online możesz w każdej chwili zatrzymać lekcję, aby skupić się na jednym elemencie prezentacji lub przyśpieszyć fragmenty, które są Tobie znane. Jeżeli przegapiłeś moment, gdzie prowadzący wyjaśnia ważne pojęcie, w każdej chwili możesz cofnąć materiał. Nagle wypadło Tobie coś ważnego? Nie ma problemu, możesz zatrzymać szkolenie i wrócić do niego, kiedy znowu będziesz mieć więcej czasu.

3. Olbrzymy wybór

Dzięki szkoleniom online dla nauczycieli wybór masz praktycznie nieograniczony. Nawet jeżeli w Twojej okolicy brak jest miejsca, gdzie możesz poszerzyć wiedzę lub oferowane tematy szkoleń nie pokrywają się z Twoimi zainteresowaniami, możesz wybrać szkolenie online w innej części kraju, a nawet świata. Swoboda jaką oferuje zdalny system szkoleń jest nieograniczona.

4. Rozwój zawodowy

W trakcie swojej kariery pedagoga nauczyciele, w trakcie awansu zawodowego, muszą się doszkalać. Każde nowe szkolenie jest zakończone zdobyciem certyfikatu lub dyplomu, co stanowi kolejny kamyczek w tworzeniu tzw. „teczki”. Odpowiednio dobrane szkolenia, zwłaszcza jeżeli w Twojej placówce brakuje specjalistów, mogą rozszerzyć uprawnienia do nauczania, co zaowocuje wyższym wynagrodzeniem.

5. Rozwój osobisty

Ostatnią niezaprzeczalną zaletą szkoleń dla nauczycieli jest rozwój osobisty. Oprócz przyziemnych benefitów wymienionych w poprzednim punkcie mamy również nie do przecenienia rozwój własny. Nauczyciele i wychowawcy w przedszkolach to osoby, które cenią wiedzę i rozwój swoich podopiecznych, dlatego też znają wartość własnych umysłów. Szkolenia pomagają im stawać się jeszcze lepszymi w tym co robią i skuteczniej przekazywać wiedzę oraz umiejętności najmłodszym, samemu stając się lepszym.

Jeśli szukasz dla siebie szkoleń prowadzonych w 100% online – sprawdź ofertę Vademecum. To gwarancja poszerzenia horyzontów wiedzy!

Autor: Opublikowano: 9 stycznia, 2023Kategoria: Edukacja